Podziękowania - Wyróżnienia

Rudzcy mundurowi na podium V Biegu Przełajowego im. st. sierż. Marka Sienickiego

W Bytomiu odbyły się V Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Mimo deszczowej aury i jesiennego chłodu wystartowało w nich aż 221 biegaczy - mundurowych i cywili. Rudzcy policjanci dwukrotnie stanęli na podium. Drużynowo zajęli III miejsce, a indywidualnie Damian Połeć zajął II miejsce.

Zawody odbyły się 15 maja 2019 roku na terenie ośrodka Sport Dolina w Bytomiu przy ul. Blachówka. Bieg rozpoczął się o godz. 11:30. Wystartowało 221 biegaczy, w tym 181 funkcjonariuszy reprezentujących służby mundurowe z województwa śląskiego oraz 35 cywilów i 5 emerytów. W biegu wziął udział syn poległego policjanta - Marek Sienicki oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu podinsp. Dariusz Dziurka. Trasa dla kobiet i mężczyzn wynosiła około 9 km, poprowadzona została drogami gruntowymi, w tym przez rezerwat przyrody Segiet. Zwycięzcy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Dla każdego kto ukończy bieg, przewidziano pamiątkowy medal. Nagrody wręczali: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, Komendant Miejski Policji w Bytomiu insp. Andrzej Brzozowski oraz prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. W biegu wystartowali także rudzcy policjanci Damian Połeć, Mariusz Dudek i Tomasz Stanke. Drużynowo zajęli III miejsce ma 22 drużyny, natomiast Damian Połeć w klasyfikacji indywidualnej uplasował się na drugim miejscu pokonując trasę w czasie 31 min. 41 sek.