Miejsce policyjnych kontroli autokarów w Rudzie Śląskiej - Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

Miejsce policyjnych kontroli autokarów w Rudzie Śląskiej

Miejsce policyjnych kontroli autokarów w Rudzie Śląskiej

Rudzcy policjanci przed wyjazdami na wypoczynek sprawdzają stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Wszyscy zainteresowani wyrażający chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić to funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą.

Letnie wakacje i ferie zimowe to okresy wzmożonego napływu informacji o odjeżdżających autokarach wraz z kierowanymi prośbami o przeprowadzenie kontroli stanu technicznego tego rodzaju pojazdów oraz stanu trzeźwości ich kierujących. Dlatego też, prosimy organizatorów wypoczynku o odpowiednio wcześniejsze informowanie z co najmniej kilku dniowym wyprzedzeniem o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów. Wcześniejsza informacja o kontroli autokarów pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co usprawni wykonanie tych czynności. Sprawdzenia pojazdów w uzasadnionych przypadkach będą również wykonywane na trasie ich przejazdu.

W Rudzie Śląskiej kontrole autokarów dokonywane są na parkingu u zbiegu ulic Objazdowej i Generała Hallera (mapka poniżej). Kontrole prosimy uzgadniać telefonicznie w godzinach od 8 do 15 pod numerem telefonu 47 8541 290 do 292. Prośby o kontrole autokarów można kierować również do Inspekcji Transportu Drogowego na nr tel 32 4288153. Zachęcamy również do skorzystania z informacji o autobusie zawartych na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl

  • mapa