2017 - rok pieszego

Potrącenie pieszej na ulicy Niedurnego

W sobotę po godziną dwunastej na ulicy Niedurnego doszło do kolejnego wypadku, w którym ucierpiała 9-letnia dziewczynka. Dziecko przechodziło na oznakowanym przejściu dla pieszych, kiedy potrącił ją samochód. Apelujemy do kierowców i pieszych o ostrożność.

To już kolejne potrącenie pieszego w tym roku, tym razem 41-letnia kierująca mazdą, jadąc ulicą Niedurnego przy skrzyżowaniu z Hallera omijając samochód który zatrzymał się przed przejściem, potrąciła przechodzące przez pasy 9-letnie dziecko. Dziewczynka z obrażeniami nogi została przewieziona do szpitala w Chorzowie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi rudzka komenda. Policjanci z drogówki kolejny raz przypominają, że kierowcy którzy zbliżają się do oznakowanego przejścia dla pieszych muszą zachować szczególną ostrożność. Pieszy jest niczym niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Dlatego też kierowcy muszą pamiętać o ustępowaniu pierwszeństwa pieszym na przejściach, a przede wszystkim mieć świadomość, że pieszy w konfrontacji z samochodem zawsze jest narażony na poważne obrażenia.
Pamiętajmy, że oprócz stosowania się do przepisów ruchu drogowego należy przede wszystkim MYŚLEĆ na drodze, nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Natomiast pieszy powinien upewnić się że pojazd całkowicie się zatrzymał, aby go przepuścić. Bądźmy rozsądni i nie spieszmy się, bo lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę... Żadne przepisy, ani też znaki, nie sprawią, że będzie bezpiecznie, jeżeli sami nie będziemy ostrożni!