Bezpieczeństwo pieszych na drodze - 2017 - rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

2017 - rok pieszego

Bezpieczeństwo pieszych na drodze

Pieszy jest niczym niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Dlatego też kierowcy muszą pamiętać o ustępowaniu pierwszeństwa pieszym na przejściach, a przede wszystkim mieć świadomość, że pieszy w konfrontacji z samochodem ma małe szanse przeżycia. Bezpieczeństwo pieszych w dużej mierze jednak zależy od nich samych. Dzisiaj na terenie całego kraju policjanci z drogówki prowadzą działania NURD.

Dzisiaj przez cały dzień policjanci prowadzą działania pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Celem działań jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach Rudy Śląskiej, zwłaszcza wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów.
Podczas działań mundurowi zwracają uwagę na kierujących, którzy nie dostosowywali stylu jazdy do warunków panujących na drodze, co przekłada się na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów poruszających się po jezdni. Policjanci będą działali również w celu podniesienia świadomości wśród pieszych i rowerzystów, aby poruszali się po jezdni zgodnie z przepisami oraz używali elementów odblaskowych.