Weekendowy wysyp nietrzeźwych kierowców - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

Wiadomości

Weekendowy wysyp nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 14.09.2020

W ciągu zaledwie dwóch dni, na terenie Rudy Śląskiej policjanci zatrzymali 3 kierujących w stanie nietrzeźwym. Wszyscy popełnili przestępstwa mając w swoim organizmie od prawie 0,6 do ponad 3,5 promila alkoholu we krwi. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

policyjny alkotest

Policjanci rudzkiej komendy dbający o bezpieczeństwo w ruchu drogowym prowadzą nieustanne działania zmierzające do eliminowania kierujących, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W sobotę i w niedzielę, policjanci z Rudy Śląskiej i autostradówki zatrzymali, aż trzech kierujących na "podwójnym gazie", jednego z nich po kolizji której był sprawcą. Wszyscy popełnili przestępstwa mając w swoim organizmie od 0,58 do 3,59 promila alkoholu w swoim organizmie. Dwóch kierowców, z ponadprzeciętnymi wynikami zatrzymano na ulicy Poloczka i Autostradzie A4. Ten pierwszy 37-latek miał 3,59 promila gdy kierował, a raczej usiłował kierować peugeotem, drugi 35-latek miał 2 promile, kiedy spowodował kolizję na A4. Trzeci ostatni 31-latek, został zatrzymany na Sobieskiego gdy jechał motorowerem mając w sowim organizmie 0,58 promila. O losie wszystkich kierujących zadecyduje rudzki sąd.

Niestety wśród kierujących zdarzają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne, które bagatelizują nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale przede wszystkim swoim zachowaniem narażają na utratę zdrowi, a nawet życia innych uczestników ruchu drogowego. Mowa tu o kierujących, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków, a także o kierujących, którzy z powodu swojego zachowania na drodze utracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcy nie wiedzą, ile alkoholu i kiedy mogą wypić, aby wsiadając za kierownicę, mieć pewność, że są trzeźwi. Część dopuszcza również możliwość prowadzenia pod wpływem aby dojechać na czas do pracy ! Niestety społeczne przyzwolenie najbliższych, wygoda, a także brak wyobraźni powoduje, że wielu kierowców, którym odebrano prawo jazdy za brawurową jazdę i przekroczenie prędkości, a także za kierowanie samochodem po tzw. kieliszku powoduje, że policjanci praktycznie codziennie zatrzymują osoby, które nie powinny prowadzić samochodów w ogóle.