Wiadomości

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie na drodze

Dwaj dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Rudzie Śląskiej spotkali się z dziećmi z dwóch przedszkoli z terenu dzielnicy Halemba II. Dzieci poznawały zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się po przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy Solidarności i 1 Maja. Oprócz typowej codziennej policyjnej pracy mundurowi prowadzą działalność z obszaru prewencji, którą zaczynają od najmłodszych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta policjanci prowadzą działania profilaktyczne między innymi w ramach edukacji dzieci i młodzieży. Trwająca akcja „Bezpieczna droga do szkoły” dotyczy nie tylko pierwszaków. Jak pokazali dziś dzielnicowi z „piątki” także przedszkolaków. Tym razem to dzieci z dwóch halembskich przedszkoli poznawały zasady, jakimi należy się kierować, by być bezpiecznym nie w drodze do przedszkola i powrocie do domu.

  • Policjanci z przedszkolakami na chodniku w rejonie przejścia dla pieszych
  • Policjant tłumaczy dzieciom jak zachować się na przejściu dla pieszych - na zdjęciu dzieci z przedszkola i policjant w tle ulica i budynek komisariatu