Wiadomości

Rudzcy policjanci wciąż eliminują z drogi pijanych kierowców

Data publikacji 06.09.2019

Praktycznie każdego dnia, policjanci z rudzkiej drogówki prowadzą kontrole trzeźwości. Od początku roku w ręce policjantów wpadło już 323 pijanych użytkowników dróg – kierowców i rowerzystów czyli o 115 więcej niż w tym samym czasie ubiegłego roku. Te liczby powinny dać do myślenia. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

grafika - nigdy nie jeżdżę po alkoholu - kluczyki przekreślone

Policjanci rudzkiej drogówki każdego dnia prowadzą czynności, których celem jest wyeliminowanie z naszych dróg nietrzeźwych kierujących. Badanie trzeźwości przeprowadzane są rano, gdy większość jedzie do pracy, ale także wieczorem. Najwięcej pijanych kierowców wpada w ręce stróżów prawa, właśnie rano gdy jeszcze „wczorajsi” jadą do pracy nie zważając na swój stan. Od początku roku do ostatniego dnia sierpnia policjanci zatrzymali 323 pijanych kierowców. 126 czyli o 30 więcej niż w ubiegłym roku nietrzeźwych, którzy mając powyżej pół promila alkoholu w organizmie, decydowali się siąść za kierownicą samochodu. 61 kierowców, którzy jechali pod wpływem alkoholu i 136 pijanych rowerzystów stwarzających zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

Wszyscy, którzy „odważą się” wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwym, muszą mieć świadomość, że nie tylko są zagrożeniem dla siebie, ale przede wszystkim dla innych kierowców i pieszych. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej za to przestępstwo, istnieje ogromne ryzyko spowodowania wypadku drogowego, który może skutkować nawet bardzo poważnymi konsekwencjami.

Celem strategicznym działań rudzkich policjantów jest przede wszystkim zmniejszenie liczby zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących, a tym samym zminimalizowanie rannych oraz ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych z udziałem pijanych kierowców. Wyeliminowanie z dalszej jazdy kierujących na "podwójnym gazie" przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może pomóc w zatrzymaniu kolejnych nietrzeźwych kierowców.