Wiadomości

Policjanci i celnicy znów uderzyli w nielegalny hazard

Data publikacji 11.10.2018

Policjanci z Rudy Śląskiej wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili kolejną kontrolę miejsc, gdzie mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe. W lokalu przy ulicy Floriana znaleźli trzy automaty do gier gier hazardowych. To już kolejne maszyny z terenu Rudy Śląskiej, które trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą i funkcjonariusze KAS znów działali na terenie naszego miasta. W swych działaniach mundurowi pojawili się w dzielnicy Godula. W wyniku kontroli jednego z lokali ujawnili 3 nielegalne urządzenia. Tym samym potwierdziły się informacje, że właściciel lokalu posiadał automaty, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Maszyny trafiły już do magazynu Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Warto przypomnieć, że w 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.