Sobotni wysyp nietrzeźwych kierowców - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

Wiadomości

Sobotni wysyp nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 08.10.2018

W ciągu zaledwie jednej doby, rudzcy policjanci zatrzymali 3 kierujących po alkoholu. Wszyscy popełnili przestępstwa mając w swoim organizmie od 0,6 do ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Policjanci rudzkiej komendy dbający o bezpieczeństwo w ruchu drogowym prowadzą nieustanne działania zmierzające do eliminowania kierujących, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W sobotę, tylko w ciągu 9 godzin, policjanci prowadzący zatrzymali aż trzech kierujących na "podwójnym gazie", jednego z nich dzięki reakcji innego kierowcy. Wszyscy popełnili przestępstwa mając w swoim organizmie od 0,7 do ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. O losie wszystkich kierujących zadecyduje rudzki sąd.

Niestety wśród kierujących zdarzają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne, które bagatelizują nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale przede wszystkim swoim zachowaniem narażają na utratę zdrowi, a nawet życia innych uczestników ruchu drogowego. Mowa tu o kierujących, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków, a także o kierujących, którzy z powodu swojego zachowania na drodze utracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcy nie wiedzą, ile alkoholu i kiedy mogą wypić, aby wsiadając za kierownicę, mieć pewność, że są trzeźwi. Część dopuszcza również możliwość prowadzenia pod wpływem aby dojechać na czas do pracy ! Niestety społeczne przyzwolenie najbliższych, wygoda, a także brak wyobraźni powoduje, że wielu kierowców, którym odebrano prawo jazdy za brawurową jazdę i przekroczenie prędkości, a także za kierowanie samochodem po tzw. kieliszku powoduje, że policjanci praktycznie codziennie zatrzymują osoby, które nie powinny prowadzić samochodów w ogóle.