Wiadomości

Świadek zareagował, a kryminalni zatrzymali złodzieja

Data publikacji 27.07.2018

Policjanci z rudzkiej komendy zatrzymali 29-latka, który na ulicy usiłował zerwać kobiecie z szyi złoty łańcuszek. Plany napastnika pokrzyżował mężczyzna, który widząc zdarzenie, natychmiast zareagował i próbował zatrzymać złodzieja. Serdecznie dziękujemy świadkowi za udzieloną pomoc. Jest to kolejny pozytywny odzew na kampanię społeczną "Nie reagujesz – akceptujesz!".

Do zdarzenia doszło w środę, kilka minut po 10.00, w samym centrum miasta przy ulicy Niedurnego. Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca podszedł do 79-letniej kobiety, która szła chodnikiem i szarpnął za wiszący na szyi złoty łańcuszek, chcąc go zerwać. Gdy kobieta zaczęła się bronić, napastnik przewrócił ją na chodnik i zaczął dusić. Świadkiem tego zdarzenia był mężczyzna, który szedł w pobliżu. Natychmiast zareagował i ruszył na pomoc. W trakcie szarpaniny, sprawca odepchnął próbującego go ująć mężczyznę i uciekł. Napastnika zgubiło to, że na miesiącu zdarzenia wypadły mu z kieszeni dokumenty. Zarówno pokrzywdzona jak i jej obrońca potwierdzili, że osoba na zdjęciu to sprawca rozboju. Kryminalni z rudzkiej komendy, szybko ustalili miejsce, gdzie może przebywać 29-letni recydywista. Mieszkańcowi Świętochłowic nie pomogło nawet to, że próbował się ukryć przed policjantami. Już po kilkunastu godzinach został wytropiony i zatrzymany. Jak się okazało, mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwa za które odbywał już karę więzienia. Świętochłowiczanin odpowie za usiłowanie rozboju, za co grozi nawet do 12 lat za kratami. O jego dalszym losie zdecyduje jeszcze dzisiaj prokurator i sąd.

Świadkowi dziękujemy za zaangażowanie, a w szczególności godną podziwu odwagę, która powinna stanowić wzór dla wszystkich. Postawa, którą Pan zaprezentował, zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek.