Tour de Pologne w Rudzie Śląskiej - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

Wiadomości

Tour de Pologne w Rudzie Śląskiej

Data publikacji 04.08.2018

Ruda Śląska to jedno z miast, przez które przejedzie jeden z największych światowych wyścigów kolarskich - Tour de Pologne. Nasze miasto znajdzie się na trasie 3. etapu ze Stadionu Śląskiego do Zabrza, który odbędzie się 6 sierpnia br. Kolarze podczas przejazdu przez Rudę Śląską rywalizować będą na lotnej premii LOTTO, która zlokalizowana będzie w rejonie rudzkiego parku wodnego Aquadrom w dzielnicy Halemba.

W poniedziałek 6 sierpnia około godziny 16.00 ulicami Rudy Śląskiej przebiegać będzie trasa III etapu, 75 międzynarodowego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W związku z organizacją wyścigu należy spodziewać się utrudnień i zmian w ruchu drogowym, w tym czasowego zamknięcia kilku dróg. Apelujemy do kierowców o cierpliwość na drodze i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

Kolarze do Rudy Śląskiej wjadą od strony Chorzowa - Batorego ul. Radoszowską, następnie w rejonie kochłowickiego rynku wjadą w ul. Kochłowicką, jadąc dalej poruszać się będą ul. Kłodnicką, gdzie znajdować się będzie lotna premia w rejonie Aqadromu. Następnie na rondzie wjadą w ul. 1 Maja, którą poruszać się będą w stronę Mikołowa. Po opuszczeniu miasta wyścig kierować się będzie przez Orzesze, Żory, Jastrzębie Zdrój, Rybnik i Knurów do Zabrza, gdzie kolarzy czekać będą trzy ponad 6 km pętle do pokonania, które zakończą etap.

Z przejazdem kolarzy i całej kolumny wyścigu przez Rudę Śląską wiązać się będą utrudnienia, a ulice, którymi przejedzie wyścig będą zamknięte dla ruchu już około 30 minut wcześniej. Przewidujemy również możliwe czasowe utrudnienia bądź wyłączenia poszczególnych ulic nawet na gdzinę przed rozpoczęciem głównego wyścigu. Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. W trakcie wyścigu i zamknięcia tras poszczególnych jego etapów zalecamy objazdy. Apelujemy także o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu. Szczególną uwagę kierowcy powinni zwracać na pieszych będących widzami tego wyścigu. Ostrożność powinni zachować również widzowie, a szczególnie osoby które przyjdą oglądać wyścig ze swoimi pociechami. Należy zadbać aby dzieci nie wybiegły na jezdnię. Kolarze pojadą z dużą prędkością i każde wejście lub przechodzenie przez jezdnię tuż przed peletonem może być bardzo niebezpieczne.

Organizatorzy proszą również mieszkańców, by podczas przejazdu kolarzy szczególnie pilnowali swoich zwierząt. Dotyczy to zwłaszcza psów, które różnie reagują na dźwięki wydawane przez peleton. Dlatego najlepiej zamknąć je w domu lub ewentualnie trzymać na smyczy, jeśli będą przebywały w pobliżu trasy wyścigu.