Wiadomości

Finał konkursu plastycznego w Świetlicy Socjoterapeutycznej dla Dzieci

Policjanci z komisariatu w Rudzie wzięli udział w finale konkursu plastycznego zorganizowanego w Świetlicy przy ulicy Bujoczka. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi dzieci wypoczywających w mieście na zagrożenia jakie nieść może ze sobą nieroztropność nad wodą. Dzielnicowi z „jedynki” w ramach  akcji " Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" udzielali cennych informacji i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa.

W ubiegłym tygodniu w Placówce Wsparcia Dziennego „Świetlica Socjoterapeutyczna dla Dzieci” przy ulicy Bujoczka, odbyło się spotkanie z dziećmi biorącymi udział w tamtejszych półkoloniach. Dzielnicowi z komisariatu w Rudzie podsumowali konkurs plastyczny, który był zwieńczeniem spotkania dotyczącego bezpieczeństwa dzieci nad wodą. Wakacje to idealny moment do odpoczynku i zabawy, także w rejonie zbiorników wodnych. Policjanci realizując założenia akcji " Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", przekazali młodym rudzianom ulotki informacyjne, a także porozmawiali z nimi o bezpiecznym pobycie nad wodą.
Na początku wakacji dzielnicowi zaprosili dzieci uczestniczące w półkoloniach do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego tematem były bezpieczne zachowania podczas wakacji. W czasie rozstrzygnięcia konkursu, policjanci i pracownicy świetlicy mieli nie lada zadanie – musieli wyróżnić 3 prace z pośród 22, które brały udział w konkursie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkościami, a trzech finalistów otrzymało pamiątkowe dyplomy oraz nagrody związane z akcją " Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznych zachowań wśród dzieci, podczas wypoczynku letniego, a także edukacja i popularyzacja wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa nad wodą.