Dwie pijane matki zatrzymane jednego wieczoru - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

Wiadomości

Dwie pijane matki zatrzymane jednego wieczoru

Data publikacji 13.07.2018

Wczorajszego wieczoru rudzcy policjanci zatrzymali dwie nieodpowiedzialne matki, które opiekowały się swoimi dziećmi. Pierwsza spacerowała z wózkiem popijając piwo po rudzkiej Goduli, a druga nie umiała ustać na nogach jadąc z córką tramwajem przez Bykowinę. Obie rudzianki noc spędziły w izbie wytrzeźwień, a dziećmi zaopiekowali się ich bliscy.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj przed dwudziestą na ulicy Lipa w Rudzie Śląskiej. Patrolujący dzielnicę policjanci z I komisariatu otrzymali informację o nietrzeźwej kobiecie, która spacerowała z małym dzieckiem pijąc w tym czasie piwo. Mundurowi już kilka chwil później zauważyli zataczającą się kobietę, która prowadziła wózek z 1,5 rocznym chłopcem. Rudzianka została poddana badaniu trzeźwości. 32-latka miała w organizmie 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialna matka została zatrzymana, a dziecko przekazano ojcu.

Niecałe dwie godziny później dyżurny rudzkiej komendy otrzymał informację o kolejnej matce, która w stanie upojenia alkoholowego opiekowała się dzieckiem. Tym razem sygnał dotarł z jadącego tramwaju, gdzie pijana kobieta nie umiała utrzymać równowagi i wywróciła się razem z wózkiem w którym było dziecko. Na szczęście 2 -letniej córce nic się nie stało. Na miejscu dziecko zostało przebadane przez zespół ratownictwa medycznego i przekazane dziadkowi. 29-letnia matka miała w organizmie 2,6 promila.

Obie rudzianki zostały zatrzymane i umieszczone w miejskiej izbie wytrzeźwień. Dziś po wytrzeźwieniu złożyły wyjaśnienia. Czynności w sprawie trwają, a o ich dalszym losie zadecyduje prokurator i rudzki sąd.