„Rowerem bezpiecznie do celu” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

Wiadomości

„Rowerem bezpiecznie do celu”

Data publikacji 10.07.2018

Dziś w Rudzie Śląskiej policjanci prowadzą akcję „Rowerem bezpiecznie do celu”. W okresie letnim rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem komunikacji w naszym mieście. Rolą Policji jest podjęcie skutecznych przedsięwzięć zmierzających do zmniejszenia liczby ofiar, między innymi również tej grupy użytkowników dróg.

Coraz prężniej swoją obecność na drogach zaznaczają grupy rowerzystów. W zdecydowanej większości przypadków są to osoby młode i aktywne, które są zainteresowane bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W czasie dzisiejszych działań „Rowerem bezpiecznie do celu” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rudzkiej komendy przypominają rowerzystą jak należy się poruszać jednośladem aby być bezpiecznym. Rolą Policji jest podjęcie skutecznych przedsięwzięć zmierzających do zmniejszenia liczby ofiar, między innymi również tej grupy użytkowników dróg. Mundurowi przypominają, że dzieci, które ukończyły 10 rok życia mogą poruszać się samodzielnie rowerem po drogach publicznych dopiero po uzyskaniu karty rowerowej. Wielu rowerzystów zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, między innymi o zakazie przejeżdżania przez przejścia dla pieszych, a także o obowiązku korzystania z drogi rowerowej jeśli takowa została wytyczona wzdłuż ulicy.

Rudzcy policjanci tuż przed wakacjami rozpoczęli cykliczne spotkania z dziećmi w czasie których uczą i promują bezpieczną jazdę rowerem. Niedawno policjanci zorganizowali na Placu Jana Pawła II rowerowy tor, gdzie najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności jazdy rowerem zgodnie z przepisami ruchu drogowego.