Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo w wakacje” z rudzkimi półkolonistami

Data publikacji 06.07.2018

Rudzcy dzielnicowi odwiedzili dzieci, które uczestniczą w półkoloniach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 30 w Rudzie Śląskiej. Mundurowi przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo w wakacje”, która jest realizowana pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Duża grupa, bo aż 60 dzieci w wieku od 7 do 13 lat uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym podczas zajęć półkolonijnych. Program został przygotowany tak, by prócz wypoczynku, wycieczek i zabawy na świeżym powietrzu, dzieci także nauczyły się czegoś. A że o bezpiecznych zasadach należy przypominać, dlatego też półkolonistów odwiedzili dzielnicowi z „jedynki”.

Oprócz rozmowy o właściwym zachowaniu, nie zabrakło również wskazówek jakich niebezpiecznych zabaw unikać, gdzie można się kąpać, a gdzie pod żadnym pozorem do wody nie wchodzić. Policjanci przekazali wypoczywającym w mieście dzieciom informacje oraz ulotki, z których mogły się dowiedzieć, jak zachować się nad wodą.