Wiadomości

Rudzcy kryminalni wsparli CBŚP w gigantycznej akcji przeciwko pseudokibicom

Data publikacji 22.05.2018

Kryminalni z rudzkiej komendy aktywnie wsparli policjantów CBŚP w ogromnym przedsięwzięciu, w którym uczestniczyło ponad tysiąc funkcjonariuszy. W trakcie działań zatrzymano łącznie 39 osób, z czego 38 podejrzanych jest o udział w zorganizowanych grupach przestępczych powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. Członkowie grup działali na przestrzeni kilku lat na obszarze niemal całego kraju.

W poniedziałek od wczesnych godzin porannych w województwach śląskim i małopolskim trwały dwie gigantyczne operacje CBŚP dotyczące zorganizowanych grup przestępczych. W działaniach wzięło udział ponad 1000 funkcjonariuszy. Policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji wsparli funkcjonariusze: BOA KGP, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji komend wojewódzkich z całego kraju, Straży Granicznej, a nawet Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Te akcje to efekt wielomiesięcznej ciężkiej pracy funkcjonariuszy CBŚP, prowadzonej pod nadzorem dwóch zamiejscowych wydziałów Prokuratury Krajowej.

W trakcie wczorajszej akcji zatrzymano łącznie 39 osób, w tym trzech pseudokibiców na terenie Rudy Śląskiej. Właśnie w tym wątku CBŚP wsparli rudzcy kryminalni. Wśród zatrzymanych jest podejrzany o kierowanie tą grupą – Łukasz L. ps. Lucky. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie ogłoszono im łącznie około 80 zarzutów. Obejmują one między innymi pobicia, w tym pobicie ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 24 października 2017 roku w Rudzie Śląskiej.

Więcej na temat akcji CBŚP wymierzonej przeciw pseudokibicom - link