Wiadomości

Fałszywy policjant wyłudził pieniądze od starszej pani

Data publikacji 15.05.2018

Po długiej przerwie w naszym mieście znów pojawili się oszuści działający starą metodą „na wnuczka”. Tym razem zadzwonił fałszywy policjant do 78-letniej rudzianki. Pretekstem do wyłudzenia pieniędzy miał być wypadek samochodowy, członka jej rodziny.

W poniedziałek tuż po południu znów zadzwonił telefon stacjonarny u starszej mieszkanki Rudy Śląskiej. Oszust zadzwonił do 78-letniej rudzianki i podając się za policjanta poinformował o wypadku drogowym członka jej rodziny. Potrzebował pilnie pieniędzy na pokrycie strat. Kobieta chcąc pomóc, przekazała nieznanemu mężczyźnie 8 tys. złotych. Policję powiadomiła dopiero wieczorem, gdy zorientowała się, że to oszustwo.

Apelujemy do czytających tę informację przekażcie tą informację dalej, swoim bliskim, sąsiadom, znajomym. Przypominanie i uczulanie starszych na tego typu działalność oszustów może zapobiec utracie oszczędności.
Przestrzegamy osoby starsze dysponujące telefonem stacjonarnym, których nazwiska i imiona figurują w książkach telefonicznych. Właśnie wiek na który wskazują imiona używane często kilkadziesiąt lat temu, stacjonarny telefon oraz jego numer ujawniony w książce to dla oszustów elementy pomocne przy przeprowadzania ataku.
Przypominamy: o każdej próbie oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić policję pod numer 997 lub 112 !