Wiadomości

Rudzka drużyna wyróżniona w zawodach ratowników policyjnych

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Najlepsza okazała się drużyna z częstochowskiego samodzielnego pododdziału prewencji policji. Nasza drużyna pomimo że zdobyła VIII miejsce, została wyróżniona jako jedyna, poza zwycięzcami, która zdobyła maksymalną liczbę punktów w zadaniu praktycznym.

Do rywalizacji w zawodach zorganizowanych przez Wydział Doboru i Szkolenia komendy wojewódzkiej w Katowicach przystąpili policjanci reprezentujący jednostki miejskie i powiatowe śląskiego garnizonu, Oddział Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielne Pododdziały Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Częstochowie oraz Komisariat Autostradowy Policji w Gliwicach.

Stróże prawa biorący udział w eliminacjach w pierwszej kolejności przystąpili do testu, który sprawdzał ich poziom wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie, dwuosobowe patrole zmierzyły się z zadaniem praktycznym, polegającym na udzieleniu pierwszej pomocy osobom, które ucierpiały wskutek wypadku drogowego. Pierwsze miejsce zdobyli policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, natomiast rudzka drużyna zajęła ósme miejsce. O wysokim poziomie tegorocznych zawodów świadczyły niewielkie różnice w punktacji pomiędzy poszczególnymi drużynami. Rywalizacja była bardzo wyrównana, o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty. Dlatego na wyróżnienie zasłużyli asp. szt. Adam Hoszek oraz asp. Ewa Podgórna z rudzkiej, którzy jako jedyni, poza zwycięzcami, zdobyli maksymalną liczbę punktów w zadaniu praktycznym.

Głównym celem zawodów ratowników policyjnych jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy i upowszechnienie idei oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

  • Przebieg rywalizacji - test praktyczny
  • Przebieg rywalizacji - test praktyczny
  • Przebieg rywalizacji - test praktyczny