Policjanci reagują na zgłoszenia z KMZB - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

Wiadomości

Policjanci reagują na zgłoszenia z KMZB

Rudzcy policjanci praktycznie każdego dnia otrzymują zgłoszenia mieszkańców terenów sąsiadujących z lasami o pojawiających się tam quadach. Mundurowi sami, a także wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej sprawdzają te sygnały. Prowadzone kontrole mają zapobiegać popełnianiu wykroczeń, związanych z poruszaniem się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych.

Wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego, swój sezon rozpoczęli również quadowcy. Niestety ci drudzy często swymi maszynami poruszają się w miejscach, gdzie ich nie powinno być – mowa tu o lasach, których w naszym mieście mamy sporo. Praktycznie każdego dnia otrzymujemy zgłoszenia od mieszkańców o quadach i motocyklach crossowych, które rozjeżdżają leśne drogi, niszczą florę i płoszą zwierzęta. Gro ze zgłoszeń otrzymują dzielnicowi, reszta pochodzi z wpisów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stróże prawa zwracają szczególną uwagę na leśne szlaki, którymi najczęściej poruszają się quady i motocykle. Mundurowi sprawdzają miejsca, w których najczęściej widywane są quady i crossy, a także te, gdzie dochodziło do dewastacji leśnych duktów.

Przypominamy, że zgodnie z art. 161 Kodeksu Wykroczeń kto, nie będąc do tego uprawnionym albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny.

Mundurowi wspólnie ze strażą leśną już przygotowują się do kolejnych działań skierowanych przeciwko tym, którzy łamią zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi.


 

  • Policjanci patrolują tereny przy lasach
  • Policjanci patrolują tereny przy lasach
  • Policjanci patrolują tereny przy lasach
Ładowanie odtwarzacza...