Wiadomości

Tym razem fałszywym policjantom podstęp się nie udał

12.10.2017    Ruda Śląska

Wczoraj w Rudzie Śląskiej oszuści znów próbowali wyłudzić pieniądze od starszej mieszkanki naszego miasta. Pod numer telefonu stacjonarnego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Informował, że wnuk miał wypadek samochodowy i potrzebują kaucji na załatwienie niezbędnych formalności. Na szczęście do przekazania pieniędzy nie doszło.

Przestrzegamy mieszkańców naszego miasta i apelujemy do ludzi młodych: gdy wasi seniorzy posiadają telefon stacjonarny, porozmawiajcie z nimi i uczulcie na to zagrożenie. Warto zapytać, co dziadek, babcia zrobiliby, gdyby zadzwonił „policjant” z informacją o wypadku w rodzinie i możliwości „wykupienia” bliskiej osoby od winy.
Wczoraj do mieszkania 85-latki dzwonił oszust działający znaną powszechnie metodą. Na szczęście nie doszło do przekazania pieniędzy, choć taka deklaracja ze strony seniorki była. Być może oszuści zrezygnowali ze względu na zbyt małą kwotę jaką dysponowała rudzianka.
Prosimy o poinformowanie członków rodziny głównie starszych, mieszkających samotnie sąsiadów, że żaden policjant, pracownik MOPS czy innej placówki NIGDY nie żąda i nie ma prawa żądać jakichkolwiek pieniędzy.