Wiadomości

Oszukany przez internet na własne życzenie ?

Data publikacji 06.09.2017

Każdego tygodnia rudzcy policjanci otrzymują zgłoszenia od osób, które zostały oszukane w trakcie internetowych zakupów. Wśród pokrzywdzonych są też tacy, którzy wpadli w sieć oszustów na własne życzenie. Policjanci apelują, aby korzystając z tej formy zakupów zachować szczególną ostrożność.

Zakupy poprzez internet stają się są coraz bardziej popularne. Kupując w sieci trzeba jednak pamiętać, że internetu nie omijają również oszuści. Ich ofiarami padło w ostatnich dniach kilka osób, które wybrały tę formę zakupów. Tylko wczoraj wśród innych zgłoszeń, policjanci przyjęli zawiadomienie od rudzianina, który poprzez portal ogłoszeniowy zakupił flagowy model telefonu za 1/3 ceny. Kupującego zachęciła super okazyjna cena, która była o blisko dwa tysiące niższa od sklepowej. Niestety po wpłaceniu pieniędzy telefonu nie zobaczył.

Warto zastanowić się dwa razy nad atrakcyjną ceną, aby później nie stracić więcej. Apelujemy, aby w czasie internetowych zakupów zachować zimną krew i nie ulegać emocjom. Każda oferta, której cena znacznie odbiega od rzeczywistej wartości produktu musi być dla nas podejrzana. Tylko rozsądek pozwoli nam na uchronienie się przed oszustami.