Wiadomości

Uwaga ! Oszust powrócił tym razem jako Prokurator

Data publikacji 12.07.2017

Powiedz STOP oszustom! Przez telefon każdy może być Twoim krewnym, policjantem, a wczoraj nawet prokuratorem. Nie ufaj bezgranicznie swoim rozmówcom! Tylko wczoraj oszust zadzwonił i wyłudził od 87-letniej rudzianki 40 tys. złotych.

Mimo apeli policjantów, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający między innymi metodą "na wnuczka, krewnego, policjanta" wciąż wyłudzając pieniądze od bezbronnych starszych osób. Wczoraj pojawiła się nowa legenda „na prokuratora”. Do 87-letniej rudzianki zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora, który tropi nieuczciwą kasjerkę z banku. Kobieta instruowana przez mężczyznę odwiedziła dwie rudzkie placówki jednego z banków i wybrała ze swojego konta w sumie 40 tys. złotych. Za każdym razem podejmowane pieniądze umieszczała we wskazanym telefonicznie miejscu. Dopiero po całym zdarzeniu seniorka zreflektowała się i opowiedziała całą historię w banku z którego pobierała pieniądze. Powiadomieni policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań sprawcy, który obserwował swoją ofiarę i zniknął z pieniędzmi.

Kolejny raz prosimy o ostrzeżenie osób starszych, także najbliższych sąsiadów. To my jako wnukowie i dzieci porozmawiajmy z naszymi seniorami i ostrzeżmy ich przed oszustami. Z doświadczenia wiemy, że nie wystarczy jedna rozmowa, ten temat powinien być poruszany często, aby w osobach starszych wyrobić niejako mechanizm obronny przed oszustami.

Przypominamy: o każdej próbie oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić policję pod numer 997 (bezpłatny numer również z telefonów komórkowych)