Niebezpiecznie na DTŚ - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

Wiadomości

Niebezpiecznie na DTŚ

Data publikacji 20.03.2017

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło wczoraj po godzinie 19.00 na rudzkim odcinku drogowej trasy średnicowej. Młody mężczyzna kierując peugeotem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na skarpę, a następnie dachował. Kierowca trafił do szpitala, który opuścił po badaniach.

W niedzielę wieczorem na drogowej trasie średnicowej w Rudzie Sląskiej - Chebziu, doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierując dostawczym peugeotem, jadąc od strony Zabrza, nie dostosował prędkości do warunków jakie panowały na drodze i utracił panowanie nad pojazdem wjeżdżając na skarpę. Pojazd następnie stoczył się ze skarpy koziołkując. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przetransportowało 19-letniego kierowcę na badania do szpitala. Mieszkaniec Będzina, po badaniach opuścił szpital. Postępowanie, które przeprowadzą rudzcy policjanci ma dać odpowiedź na pytanie o przyczynach tego zdarzenia. Nie ulega wątpliwości, że warunki atmosferyczne jakie panowały w tym czasie miały wpływ na powstanie tego zdarzenia drogowego, jednak pewnym jest, że w trudnych warunkach pogodowych należy zdjąć nogę z gazu. Trzeba dodać, że młody kierowca był trzeźwy.

Ze względu na często powtarzające się w tym miejscu wypadki i kolizje APELUJEMY o ostrożną jazdę a przede wszystkim o dostosowanie prędkości i ograniczenie jej na tym odcinku do prędkości jaką wskazuje ustawiony przed zakrętem znak !