Cykl spotkań z rudzkimi seniorami - Osoby starsze - Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

Osoby starsze

Cykl spotkań z rudzkimi seniorami

Seniorzy to grupa osób, która powinna być otoczona szczególną ochroną, którym należy się szacunek i bezinteresowna pomoc. To często ludzie samotni, zapomniani przez bliskich. Właśnie z nimi w „Klubie Słowiczek” spotkali się wczoraj policjanci z rudzkiej komendy.

To oni nas uczyli, dbali o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Przez długie lata pracowali, aby przejść na zasłużoną emeryturę. Jednak nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. Przestępcy wykorzystując łatwowierność, uczciwość, a często naiwność ludzką w bezduszny i okrutny sposób grabią i odbierają to, nad czym tak ciężko przez całe życie nasi seniorzy pracowali. Bez skrupułów pozbawiają oszczędności i pieniędzy potrzebnych na przeżycie kolejnego miesiąca. W wielu przypadkach odpowiedni poziom wiedzy pozwoliłby im na uniknięcie sytuacji niebezpiecznej. Dlatego też rudzcy policjanci, rozpoczęli kolejny cykl spotkań z seniorami.

Głównym celem środowego spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Sierżant sztabowy Roman Aleksandrowicz rozmawiał z seniorami, o tym jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Aby seniorzy wiedzieli jak ustrzec się przed zagrożeniami, mundurowy mówił m.in. o metodach działania przestępców, ale przede wszystkim apelował o ograniczone zaufanie do nieznanych osób. Nie zabrakło również informacji, jak ważna jest czujność i dbałość o swoje bezpieczeństwo na drodze. Seniorzy zachęcani byli do noszenia elementów odblaskowych i włączenia się do promowania nowej akcji śląskiej drogówki „Daj znak”, polegającej na zwróceniu uwagi kierującemu samochodem na pieszego, mającego zamiar przejścia przez ulicę, poprzez podniesienie ręki i nawiązanie kontaktu wzrokowego.

Tego typu spotkania, które mamy nadzieję przerodzą się również w obustronną dyskusję, będą powtarzane cyklicznie.

Ładowanie odtwarzacza...